W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz przeczytać o tym tutaj.

x

Zajęcia i rozkład dnia

Małe śniadanie dziecko powinno zjeść przed przyjściem do przedszkola.

Drugie śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek są przygotowywane i dowożone przez sprawdzoną firmę specjalizującą się w cateringu dla dzieci, uwzględniającą diety alergików!

7.00 - 9.30 - "praca własna" - czas na indywidualną aktywność z wykorzystaniem pomocy dostępnych w sali pod opieką dwóch wykwalifikowanych wychowawców. W tych godzinach dzieci są w stanie przyswoić najwięcej informacji i najdłużej skupić uwagę. Pomoce i zabawki dzieci wybierają same w zależności od swoich zainteresowań i pomysłu na działanie.

Co u kogo słychać? - czas na podzielenie się tym, co dla każdego z dzieci jest ważne w danym dniu. Wszyscy mają okazję opowiedzieć, czego ciekawego się nauczyły podczas pracy własnej, albo co radosnego (bądź przykrego) je spotkało lub spotka w najbliższym czasie. Jest to ulubiony punkt dnia. Dzieci uczą się wypowiadać, nazywać swoje uczucia, emocje, ale także słuchać swoich kolegów i koleżanek.

Około 10 - drugie śniadanie

10.30 - 12.30 - czas na zabawy w grupach, wyjście na spacer, na plac zabaw, zajęcia artystyczne, językowe i ruchowe.

12.30 - 13.00 - obiad

13.30 - ok. 15.00 - odpoczynek, "czas dla siebie". Niektóre dzieci śpią. Pozostałe mają czas na spokojne zajęcia własne, słuchanie bajek lub muzyki.

15.00 – 17.00 - dalszy ciąg zajęć dodatkowych lub zajęcia grupowe z pedagogiki zabawy, możliwość wyjścia na plac zabaw. W międzyczasie - podwieczorek.

Facebook