W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz przeczytać o tym tutaj.

x

Zdalne nauczanie Pszczółki
2020-03-31

1. Piosenka „Maszeruje wiosna”-
https://www.tekstowo.pl/piosenka,urszula,maszeruje_wiosna.html (słowa piosenki),
  https://www.youtube.com/watch?v=yNLqW1kp9Pw(piosenka)
2. Zabawa w kolory- do tej zabawy potrzebna nam wyłącznie piłka. Stojąc naprzeciwko siebie rzucamy piłkę. Osoba, która rzuca piłkę podaje kolor, natomiast druga osoba musi tą piłkę złapać. Jednak ważne jest, aby nie załapać piłki na kolor CZARNY. Jednak, gdy osoba, która złapie piłkę na kolor czarny, będzie musiała wykonać ćwiczenie, które wymyśla osoba rzucająca wcześniej piłkę (przysiady, pajacyki itp). Bawić się można również w ogrodzie.
3. Praca plastyczna „Tęcza”- ponieważ mamy teraz wiosnę, mój pomysł na pracę plastyczną to właśnie tęcza, która niejednokrotnie zapewne pojawi się na niebie. Dzieci nie tylko utrwalą sobie kolory tęczy, ale również poćwiczą manualnie, gdyż praca ta będzie polegała na uformowaniu z plasteliny kolorowych kulek i naklejenie je w odpowiednie miejsca.
Także do naszej pracy będziemy potrzebować plasteliny w kolorach z jakiej tworzy się tęcza, kleju oraz tęczy. Jeśli nie mają państwo plasteliny, można użyć do tego bibuły lub kolorowych kartek. Tęcze również można odwzorować samodzielnie, jeśli nie ma możliwości wydrukowania. 
4. Eksperyment z kolorami- skoro już piszę o kolorach, to zachęcam Państwa do eksperymentu, gdzie można bawić się kolorami. Udostępniam link poniżej J
http://pomyslowesmyki.blogspot.com/2015/11/kolorowe-eksperymenty-dziecko-na.html

Facebook