W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz przeczytać o tym tutaj.

x

Zdalne nauczanie Pszczółki
2020-04-14

1. Zapoznanie z wierszem I. Salach „Obietnica”- jak wiadomo o naszą planetę trzeba dbać codziennie, dlatego zachęcam dzieci do zapoznania się z tym krótkim wierszykiem, który ukaże im jak powinien każdy z nas zachowywać się w lesie. Zachęcam do rozmowy z dzieckiem na temat wiersza oraz wytłumaczenia mu niezrozumiałych słów. Pytania, które pomogą w rozmowie z dzieckiem znajdą Państwo poniżej.

Gdy do lasu pójdą dzieci, żadne w lesie nie naśmieci,
Bo papierki i butelki dają pożar czasem wielki.
Każdy malec obiecuje, ze przyrodę uszanuje.
Nie wystraszy w lesie zwierza, co do wody właśnie zmierza.
Nie zabrudzi rzeki także. Dba o czystość, dba, a jakże.
A więc dzieci moje młode- przed zagładą chroń przyrodę.

 
Pomocnicze pytania: Czy w lesie możemy śmiecić?  Dlaczego nie możemy śmiecić? Co mogą spowodować wyrzucone w lesie papierki, butelki?  Czy w lesie możemy krzyczeć? Dlaczego?

2. „Czysto wokół  nas”- zabawa ruchowa. Proponuję Państwu zabawę, przy której dzieci na pewno będą się dobrze bawić, a jednocześnie utrwalą informację o tym, jak należy dbać o naszą przyrodę.
Zabawa jest prosta - Dzieci maszerują po pokoju w rytm spokojnej muzyki. Gdy muzyka cichnie, Państwo wypowiadają  zdania zawierające prawdziwe informacje i niezgodne z prawdą. Gdy informację są prawdziwe, dzieci klaszczą, gdy są nieprwdziwe, robią przysiad, np.: W lesie możemy zostawić butelki, papierki, opakowania po sokach; W lesie nie zrywamy liści z drzew oraz innych roślin;  W lesie zachowujemy się głośno, aby wystraszyć zwierzęta i ptaki; Nie zostawiamy w lesie papierków; W lesie zachowujemy się cicho, Nie łamiemy gałęzi; Gdy jesteśmy nad rzeką, nie wrzucamy butelek ani papierków do wody; Papierki i butelki po sokach wrzucamy do kosza na śmieci;
 
 
3. Zabawa paluszkowa- ostatnią propozycją dla dzieci na dzisiejszy dzień to zabawa paluszkowa, która niejodnokrotnie sprawiała dzieciom przyjemność. Jest wiele takich zabaw, jednak jak dziś proponuję zabawę „Rodzinka”
Rodzinka
(dotykamy kolejno paluszków dzieck, zaczynając od kciuka)
Ten duży- to dziadziuś
A obok- babunia
Ten w środku- to tatuś
A przy nim- mamunia
A to jest- dziecinka mała
A to- moja rączka cała!

Facebook