W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz przeczytać o tym tutaj.

x

Nauczyciele

Patrycja Graczyk

Praca nauczyciela jest dla mnie nie tylko zawodem, ale także i pasją. Posiadam pełne kwalifikacje oraz przygotowanie do pracy z dziećmi. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznania, a swoją wiedzę poszerzam na studiach podyplomowych o kierunku gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Mam ogromną satysfakcję, gdy widzę jak moi podopieczni z dnia na dzień czynią postępy, z coraz lepszą sprawnością wykonują czynności, które jeszcze nie tak dawno były dla nich trudne. Jestem osobą otwartą, sumienną i lubiącą nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z przedszkolakami. Uważam, że bardzo ważne jest to, aby spojrzeć na świat z perspektywy „małego” człowieka, ponieważ jest to kluczem do poznania jego potrzeb. Każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego towarzysząc im w odkrywaniu świata staram się dać 100% siebie, by każde z nich czuło się dobrze w grupie. Moim podstawowym celem w pracy z dziećmi jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości, otwartości i poczucia bezpieczeństwa.
 


Anna Kupczyk

Jestem absolwentką studiów magisterskich z zakresu pedagogiki opiekuńczo wychowawczej na Poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Studia licencjackie ukończyłam na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna oraz wychowanie przedszkolne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.  Nieustanie dążę też do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Systematycznie biorę udział kursach i szkoleniach.   Posiadam zdolności manualno-plastyczne, którymi chętnie się dzielę z moimi podopiecznymi, a w wolnych chwilach zajmuję się pracami ręcznymi. Nauczanie dzieci to nie tylko moja praca, lecz także pasja. Staram się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości i wpłynął zarazem na ich wszechstronny rozwój. Uśmiech dziecka jest dla mnie największą nagrodą i zapewnieniem, że pracę swoją wykonuję rzetelnie.


​​

Iga Giszter

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Od kilku lat pracuję z dziećmi, swoją pracę wykonuję z ogromną pasją. Praca z dziećmi jest dla mnie cennym doświadczeniem oraz sprawia mi wielką radość. Dzieci każdego dnia uczą mnie cieszyć się najdrobniejszymi rzeczami i zachwycać się otaczającym światem. Jestem osobą sumienną, zawsze otwartą na nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z maluszkami. Uważam, że najważniejsze w pracy z dziećmi są cierpliwość i zrozumienie małego człowieka i jego świata.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie- naucz. Jeśli nie wie- wytłumacz. Jeśli nie może- pomóż.”

Za co kocham swoją pracę? - Za to, że nawet wtedy kiedy mam kiepski humor nie sposób nie uśmiechnąć się, gdy patrzę na pełne radości i szczerości twarze dzieci.


Kaja Dobrychłop

Już będąc nastolatką spostrzegłam, że opieka i praca dziećmi sprawia mi dużo radości. Nawet najmniejszy krok w rozwoju malucha jest dla mnie ogromną satysfakcją i inspiruje mnie do podejmowania kolejnych wyzwań.

Każde dziecko jest indywidualnością, już od najmłodszych lat kształtujemy jego umysł i zapatrywanie na życie. Każdy maluch to niezapisana księga i ja pragnę napisać do niej prolog. Dać podstawy, pokazać, że świat może być ciekawy i zajmujący. 

Wybitni Polacy tacy jak Mieczysław Bekker czy Jan A.P. Kaczmarek dorastali w Koninie. Może wśród naszych wychowanków również jest przyszły zdobywca Oskara lub Nobla. Trzeba tylko młodemu człowiekowi wskazać możliwości i najważniejsze jest aby uczynić to w jak najmłodszym wieku.  

Staram się otwierać przed Państwa dziećmi różne horyzonty. Wskazać, że książka może być ciekawsza od gry w Internecie, a zabawa edukacyjna zabawniejsza niż oglądanie telewizji. Najważniejsze, żeby nie zostawiać młodych ludzi samych sobie, lecz wskazywać im wszelkie możliwości. Mam nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości państwa dzieci. Tak wychowali mnie moi rodzice - wskazując rożne pasje i zainteresowania, a ja staram się przekazać to Waszym pociechom.  


​​

Katarzyna Stawicka

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku edukacja wczesnoszkolna z edukacją przedszkolną oraz absolwentką studiów II stopnia na kierunku resocjalizacja. Obecnie uczęszczam na studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Brałam udział w wielu kursach i szkoleniach pedagogicznych przez co mogłam wzbogacić swoją wiedzę oraz podnieść kwalifikację. Na studiach licencjackich prowadziłam zajęcia wyrównawcze z uczniami klas I-III oraz odbyłam praktyki w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu. Ukończyłam również kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.

Jestem osobą otwartą i cierpliwą. Chętnie się uczę. Słucham wydawanych mi poleceń, a samą pracę wykonuję terminowo.  Zdobytą wiedzę staram się wykorzystywać w pracy z dziećmi. Szybko nawiązuję dobry kontakt z podopiecznymi, a praca z nimi daje mi wiele radości i satysfakcji. 


 

Małgorzata Walczak

Jestem osobą miłą, pogodną i zawsze uśmiechniętą co powoduje, że dzieci czują się bezpieczne i kochane. Cechuje mnie również cierpliwość, konsekwencja i wytrwałość. Praca z dziećmi dostarcza mi niezwykle dużo przyjemności i satysfakcji. Stawiam sobie za cel poznanie potrzeb wychowanków i ukierunkowanie swojej pracy zgodnie z możliwościami dziecka oraz ich indywidualnymi potrzebami. Uważam, że: „Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może. Po co więc porównywać do reszty? Każde jest inne… Każde jest wyjątkowe… Każde jest piękne!”


​​

Paulina Kubacka

Od kilku lat pracuję jako instruktor tańca w konińskiej Szkole Tańca i Baletu FART, gdzie jako 9-latka rozpoczęłam swoją przygodę z tańcem. Specjalizuję się w pracy głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyłam w Łodzi kurs instruktorski zdobywając tytuł instruktora tańca o specjalności Jazz. Brałam udział w licznych turniejach, mistrzostwach, festiwalach, warsztatach tanecznych, pokazach, spektaklach oraz wielu innych projektach. Do moich największych osiągnięć należy zdobycie 2. miejsca podczas Pucharu Świata w Mikołajkach w kategorii Balet Duety Dorośli. Taniec jest moją pasją nieprzerwanie od kilkunastu lat, a praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.


​​

Kinga Majewska

Jestem osobą uśmiechniętą, optymistycznie nastawioną do świata. Wychodzę z założenia, że to, co najprostsze jest najpiękniejsze. Staram się brać z życia to co najlepsze, doceniać każdy moment i wyciągać wnioski z niepowodzeń. Lubię spacerować po lesie, odkrywać nowe interesujące miejsca. W wolnym czasie czytam książki, słucham muzyki, oglądam filmy. 

Lubię kontakt z ludźmi, pracę z nimi. Dzieci to szczerość, wyobraźnia, głowa pełna pomysłów i spontaniczność. Cechy niewątpliwie pozytywne i chociaż czasem wymagają sporych pokładów cierpliwości to pozwalają poznać i odpowiednio ukształtować młodego człowieka. Uważam, że tak jak dzieci uczą się od dorosłych, tak one są inspiracją dla nas i relacje między nami powinny być oparte na obustronnym szacunku. 


​​

Radosław Ciurzyński

Jestem absolwentem studiów magisterskich AWF Poznań, kierunek Wychowanie Fizyczne. Posiadam między innymi  tytuł „Starszego” Ratownika Wodnego, Instruktora Pływania, Instruktora Ratownictwa Wodnego.  Od najmłodszych lat jestem miłośnikiem sportu i aktywności fizycznej. Już w wieku 18 lat prowadziłem z dziećmi i młodzieżą  zajęcia jako Instruktor tańca Breakdance. Moja przygoda  z nauczaniem dzieci pływania trwa od 7 lat. Pracuję także na basenie jako ratownik oraz współpracuję z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przy prowadzeniu kursów na Ratownika Wodnego. Jestem pasjonatem pływania, ratownictwa wodnego, wycieczek górskich oraz aktywnego trybu życia. Praca z dziećmi, a zwłaszcza jej efekty, sprawiają mi wielką satysfakcję i dopingują do ciągłego rozwoju.


​​

Michał Strzech

Jestem absolwentem studiów magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, na  kierunku Wychowanie Fizyczne. Pracuję jako nauczyciel w szkole podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie Jestem również  trenerem piłki nożnej w szkółce Oranje Konin. Posiadam tytuł trenera UEFA B. Moją pasją jest sport oraz trenowanie dzieci i młodzieży w zakresie  piłki nożnej. Efekty pracy z dziećmi dają mi dużo radości i są bodźcem do dalszej pracy. „Każde dziecko o tym wie: Chcesz być zdrowy – ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa. Są reguły, jest zabawa.”


Facebook